minulý web SŠS (2003-2013)

Naposled vloženo

(22.05.2020) KP jednotlivců v rapidu 2020 - Propozice
31.5.2020, Rakovník
(12.05.2020) Pohár města Říčany - Propozice
22.-29.8.2020, Říčany, 18. ročník, hraje se jako KP mužů, žen, H20, D20, H18, D18
(30.04.2020) Klatovská koronavirová liga
1.5.-19.6.2020, Internet, seriál on-line turnajů pro děti i dospělé
(07.03.2020) O pohár starosty města Nymburk - Propozice
Nymburk, Memoriál Radima Masáka - švýcar na 9 kol, 2 x 15 minut + 3 s/tah
(04.03.2020) Sedlčanský rapid - Propozice
Sedlčany, 30. ročník, 9 kol, 2 x 20 minut
(24.02.2020) 5. kolo RŽL SA - Propozice
Jince, Jinecký pěšec
(24.02.2020) 4. kolo RŽL SA - Propozice
7.3.2020, Příbram, Příbramská královna
(24.02.2020) 3. kolo RŽL SA - Propozice
29.2.2020, Hostomice
(23.02.2020) Letní šachový tábor Studenov 2020
24.7.-16.8.2020, Studenov - Harrachov
(22.02.2020) 5. kolo RŽL SB - výsledky
22.2.2020, Liteň, Přebor Litně v šachu mládeže
(14.02.2020) Memoriál Františka Michálka - Propozice
Pečky, Tříčlenná družstva dětí nar. 2005 a mladších, švýcar na 7 kol, 2 x 20 minut na partii
(10.02.2020) 7. kolo RŽL SE - Propozice
22.2.2020, Čerčany
(06.02.2020) 4. kolo RŽL SC - Stará Boleslav 2020 - Propozice
22.2.2020, Stará Boleslav
(03.02.2020) 6. kolo RŽL SD - Propozice
15.2.2020, Úvaly
(25.01.2020) 4. kolo RŽL SB - výsledky
25.1.2020, Kladno
(22.01.2020) Turnaj rodinných dvojic - Propozice
29.2.2020, Pravonín, Švýcar na 7 kol, 2 x 20 min, podmínkou je, že jeden hráč je narozen v r. 2002 nebo mladší
(22.01.2020) 6. kolo RŽL SE - Propozice
8.2.2020, Stříbrná Skalice
(22.01.2020) 4. kolo RŽL SB - Propozice
25.1.2020, Kladno
(13.01.2020) 5. kolo RŽL SD - Propozice
25.1.2020, Křinec
(13.01.2020) Tedeos TTD as. - OPEN - Propozice
29.2.2020, Dobrovice, 15. Dobrovický rapid
(11.12.2019) Konference delegátů SŠS 2020 - 001a Předběžná pozvánka
15.2.2020, Praha - Strahov, Řádná - volební konference SŠS
(11.12.2019) Turnaj šachových beznadějí - Propozice
22.12.2019, Mšeno, Švýcar na 7 kol, 2 x 15 minut na partii + 5 s / tah
(09.12.2019) Silvestrovský bleskový turnaj - Propozice
30.12.2019, Plzeň, Švýcar na 11 kol, 2 x 5 minut na partii
(09.12.2019) Memoriál Vojtěcha Boříka - Propozice
22.12.2019, Týnec nad Sázavou, Švýcar na 7 kol, 2 x 20 minut na partii
(09.12.2019) Vánoční bleskový turnaj - Propozice
21.12.2019, Sendražice, Švýcar na 15 kol, 2 x 5 minut na partii
(09.12.2019) Vánoční turnaj "Černý kůň" - Propozice
27.12.2019, Slaný

Nejbližší akce

1.5.-19.6.2020 Klatovská koronavirová liga , Internet
seriál on-line turnajů pro děti i dospělé
31.5.2020 KP jednotlivců v rapidu 2020, Rakovník
6.6.2020 8. kolo RŽL SE , Týnec nad Sázavou
13.6.2020 9. kolo RŽL SE , Sázava
Věž sázavských mistrů sklářů
24.7.-16.8.2020 Letní šachový tábor Studenov 2020 , Studenov - Harrachov
8.-15.8.2020 Růžená , Růžená
22.-29.8.2020 Pohár města Říčany , Říčany
18. ročník, hraje se jako KP mužů, žen, H20, D20, H18, D18

Známe krajské přeborníky v praktickém šachu

Ondřej Mejzlík s trofejemi
Krajským přeborem dospělých a juniorů v praktickém šachu byl stejně jako v posledních letech Pohár města Říčany, jehož 11. ročník se hrál 24.-31.8.2013 v náhradních prostorách základní školy U Říčanského lesa (v tradičních prostorách U Labutě probíhá rekonstrukce). Dvou otevřených turnajů Open A (ELO nad 1750) a Open B (ELO do 1900) se zúčastnilo celkem 139 šachistů, z toho 88 registrovaných v oddílech SŠS. V Open A se bojovalo o tituly v kategoriích mužů, žen a ve chlapeckých juniorských kategoriích, v Open B se rozhodovalo o tituly v dívčích juniorských kategoriích. Startovní pole Open A, kterému vévodil nejvýše nasazený GM Marek Vokáč, bylo letos velmi vyrovnané (37 účastníků ELO 2000+) s velkou a úspěšnou účastí mladých hráčů, v Open B byl ratingový rozptyl mnohem větší a jako tradičně tu startovala také řada dětí.

V KP mužů kralovali zástupci Spartaku Vlašim. Vítězem turnaje Open A a krajským přeborníkem pro rok 2013 se stal Ondřej Mejzlík před Jiřím Rýdlem a Vojtěchem Mejzlíkem (všichni Vlašim). V kategorii U20 bylo medailové pořadí Jakub Haman (ŠK Kladno), Robin Hrdina (Spartak Vlašim) a Jan Havelka (ŠK Řevnice), v kategorii U18 zvítězil Jiří Rýdl (Spartak Vlašim) před Tomášem Skalickým (KŠ Říčany 1925) a Vojtěchem Jandlem (ŠK Řevnice). Kategorii žen vyhrála Kamila Říhová (KŠ Říčany 1925) před Monikou Závůrkovou (TJ Kavalier Sázava), mezi dívkami do dvaceti let zvítězila Jana Pokorná (ŠK Rakovník) před Kateřinou Pastrnkovou (KŠ Říčany 1925) a pořadí v kategorii D18 bylo Anežka Vlková (Spartak Vlašim), Dominika Tanglová (ŠK Joly Lysá nad Labem) a Veronikou Zemenovou (KŠ Říčany 1925). Open B vyhrál Karel Pitra (Spartak Vlašim), nejlepším seniorem byl Jan Skácel (Sokol Benešov).

Pořadatelé zvládli turnaj jako obvykle výtečně a i když se všichni jistě těší na příští ročník zpátky do Labutě, která je přece jen dostupnější, v náhradních prostorách to nebylo špatné, zázemí sice bylo skromné, ale nic podstatného tu nechybělo a v prostorných tělocvičnách nové školy se hrálo dobře.

Partneři