Minulý web KM SŠS (2003-2013)

Naposled vloženo

(14.12.2018) O perníkovou chaloupku - Propozice
5.1.2019, Náměšť nad Oslavou, 3. turnaj Ligy Vysočiny mládeže
(10.12.2018) Černý kůň - Propozice
27.12.2018, Slaný, Turnaj pro děti (nar. 2003 a ml.), švýcar na 7 kol, 2 x 15 minut na partii
(10.12.2018) 2. kolo RŽL SA - Propozice
15.12.2018, Milín, Milínslá věž
(04.12.2018) 5. kolo RŽL SE - Propozice
22.12.2018, Říčany
(28.11.2018) O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou - Propozice
22.12.2018, Kralupy nad Vltavou, Pro mládež (nar. 2003 a mladší), švýcar na 7 kol, turnaj A - rapid, turnaj B - blesk
(28.11.2018) 3. kolo RŽL SC - Propozice
15.12.2018, Mladá Boleslav, O Vánočního kapra
(23.11.2018) RŽL SB, 3. turnaj - výsledky
24.11.2018, Kněževes u Rakovníka
(22.11.2018) Krajský přebor škol - Propozice
13.12.2018, Neratovice
(20.11.2018) Silvestrovský turnaj - Propozice
29.12.2018, Pravonín, Rapid pro mládež (nar. 2000 a mladší, švýcar na 7 kol, 2 x 20 minut na partii
(11.11.2018) 4. kolo RŽL SE - Propozice
24.11.2018, Stříbrná Skalice
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SB - Propozice
24.11.2018, Kněževes u Rakovníka
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SD - Propozice
24.11.2018, Křinec
(06.11.2018) 2. kolo RŽL SC - Propozice
24.11.2018, Mladá Boleslav, Podzimní rošáda
(21.10.2018) 1. kolo RŽL SA - Propozice
3.11.2018, Jince, Turnaj nadějí
(15.10.2018) 3. kolo RŽL SE - Propozice
10.11.2018, Čerčany
(13.10.2018) O slánský helm - průběžné výsledky
13.10.2018, Slaný, O slánský helm
(10.10.2018) 4. kolo RŽL SD - Propozice
8.12.2018, Čelákovice, O pohár starosty města Čelákovice
(04.10.2018) 2. kolo RŽL SD - Propozice
10.11.2018, Poděbrady, O královnu a krále Symfonie
(01.10.2018) 2. kolo RŽL SB 2018 - Propozice
13.10.2018, Slaný, O slánský helm
(30.09.2018) 1. kolo RŽL SB - výsledky
28.9.2018, Zdice, Svatováclavský turnaj
(30.09.2018) 2. kolo RŽL SE - Propozice
13.10.2018, Pravonín
(23.09.2018) MČ do 16 let 2018 - Propozice
27.10.-3.11.2018, Harrachov, HD12, HD14, HD16
(23.09.2018) 1. kolo RŽL SB 2018 - Propozice
28.9.2018, Zdice, Svatováclavský turnaj
(13.09.2018) 1. kolo RŽL SE - Propozice
29.9.2018, Sedlčany

Nejbližší akce pro mládež

22.12.2018 5. kolo RŽL SE , Říčany
22.12.2018 O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou , Kralupy nad Vltavou
Pro mládež (nar. 2003 a mladší), švýcar na 7 kol, turnaj A - rapid, turnaj B - blesk
27.12.2018 Černý kůň , Slaný
Turnaj pro děti (nar. 2003 a ml.), švýcar na 7 kol, 2 x 15 minut na partii
29.12.2018 Silvestrovský turnaj , Pravonín
Rapid pro mládež (nar. 2000 a mladší, švýcar na 7 kol, 2 x 20 minut na partii
5.1.2019 6. kolo RŽL SE , Jílové u Prahy
5.1.2019 O perníkovou chaloupku , Náměšť nad Oslavou
3. turnaj Ligy Vysočiny mládeže
23.2.2019 7. kolo RŽL SE , Týnec nad Sázavou
2.3.2019 8. kolo RŽL SE , Velké Popovice
9.-16.3.2019 MČR do 16 let 2019, Kouty nad Desnou
HD10, HD12, HD14, HD16
23.3.2019 9. kolo RŽL SE , Sázava
20.4.2019 7. kolo RŽL SD , Kolín
O velikonočního zajíčka

Aktuality Komise mládeže

Jeden mistr Čech a jedna mistryně ČR z podzimních republikových soutěží mládeže


Mistryně ČR D18 Nela Pýchová vpravo

Mistr Čech H8 Josef Barták

V říjnu a listopadu proběhly hned tři zemská mistrovství v kategoriích mládeže v praktickém šachu. Jako první se ještě v říjnu hrálo v Harrachově týdenní Mistrovství Čech mládeže do šestnácti let v kategoriích HD12, HD14 a HD16 a v listopadu pak souběžně Polofinále MČR juniorů v Kovářské v kategoriích HD18-HD20 a zase v Harrachově Mistrovství Čech dětí do deseti let v kategorích HD8 a HD10. Spolu s polofinále juniorů se hrálo i finále MČR juniorek.

Ve hře tedy byly české tituly v šesti chlapeckých a šesti dívčích kategoriích a dva republikové v kategoriích juniorek.

Jeden z těch juniorskch republikových se podařilo získat Nele Pýchové (Vlašim), která se nejen stala mistryní ČR v kategorii D18, ale vyhrála i celý společný turnaj s kategorií D20. Čtvrté místo v kategorii D18 získala Anežka Vlková (také Vlašim). V chlapeckých kategoriích se středočeští junioři medailovým pozicícm nepřiblížili.

Z "velkého" Mistrovství Čech v kategoriích HD12 až HD16 sice středočeské děti přivezly jen dvě medaile z osmnácti možných, ale skoro v každé kategorii se někdo umístil do pátého místa. Obě medaile získaly dívky a obě putovaly do Říčan. Zlato získala Kristýna Otrubová (Říčany) v kategorii D14 a stříbro Julie Vilímová (Říčany) v kategorii D16. Výborné umístění v první pětce zaznamenali Vojtěch Dudek (Brodce, 4. H12), Monika Strnadová (Říčany, 4. D12), Martin Novotný (Poděbrady, 5. H14) a Marek Otruba (Říčany, 5. H16)

Vyšší medailovou sklizeň zaznamenali středočeši na MČ do deseti let a o medaile se tentokrát postarali chlapci. Mistrem Čech v kategorii H8 se stal zcela suverénně (9/9) Josef Barták (Řevnice) následovaný Jakubem Mlýnkem. (Brodce) na druhém místě. Další stříbro přidal v kategorii H10 Jakub Šmolík (Říčany).

V Kategoriích H10 až H18 se kromě titulů bojovalo ještě o postupová místa na jarní Mistrovství ČR mládeže (v kategorii H8 a ve všech dívčích je účast na MČR otevřená). Kromě středočeských přímo postupujících, kterými jsou v H14 Jakub Voříšek (Vlašim), v H12 Ondřej Skýpala (Odolena Voda) a Jakub Vojta (Vlašim) a v H10 Kryštof Švarc by ještě z MČ meli postoupit: H10 - Jáchym Šmolík (Říčany), Tomáš Sedmihradský (Čelákovice), H12 - Vojtěch Dudek (Brodce), H14 - Martin Novotný (Poděbrady) a H16 - Marek Otruba (Říčany). To ale jen předběžně, oficiální postupovou listinu vydá republiková komise mládeže později.