Zpráva z KP HD8 2024

Dne 23.3.2024 se uskutečnil v prostorách Sokolovny v Mochově Krajský přebor dětí do 8 let.

Turnaje se zúčastnilo 26 dětí ze 7 klubů spadajících pod SŠS. Nejvíce jich dodal klub Šachy Polabí,  celkem 9. Následován pořádajícím ŠK Spartak Čelákovice 6 a Joly Lysá nad Labem 4.

Přes to, že to bylo klání v kategorii HD8, je třeba zmínit, a to bez skromnosti, že se zde utkalo 8 hráčů jež SŠS již reprezentovali na soutěžích MČ a MČR. Tato kategorie je pravidelně obsazována Středočechy a slavíme v ní velké úspěchy. Mezi kluky to byl Vojta Vrátný, Jan Jílek, Adam Dvořák, Matěj Okrouhlický, Richard Vašina. Mezi děvčaty pak Anna Magdalena Jirásková, Mia Faltysová, Stella Hroníková. Této osmě se postavilo 16 nováčků odhodlaných neprodat kůži lacino.

Výsledkem byla bitva o každý bodík a až do posledního kola nebylo rozhodnuto o vítězi v obou kategoriích. Mezi kluky Vojta Vrátný nepřipustil překvapení a ziskem 7 bodů dosáhl vítězství. Na druhé místo dosáhl Matěj Okrouhlický s 5,5 body a třetí Adam Dvořák s 5 body. Mezi dívkami to bylo o mnoho zajímavější. K trojici reprezentantek se přidala Sofie Crhová a vytvořila tlak a všechny potřebovaly v posledním kole vyhrát. Vítězně z toho vyšla Mia Faltysová, druhá skončila Sofie Crhová a třetí pak Anna Magdalena Jirásková. Všechny shodně 4 body.

Celá akce proběhla bez incidentů a hráči si po zásluze odnesli medaile, poháry a věcné ceny dodané pořádajícím klubem. Na závěr galerie vítězů.

 

S pozdravem

Peter Janda

Diskuze