Zpráva z KP škol

Dne 19.03.2024 se uskutečnil v Kulturním domě Neratovice a DDM Neratovice Krajský přebor v rapid šachu školních družstev.

 
Turnaje se zúčastnilo celkem 56 družstev z toho 14 družstev připadlo na první kategorii (první stupeň ZŠ), 16 družstev na druhou kategorii (druhý stupeň a víceletá gymnázia) a 26 družstev na třetí kategorii (střední školy, střední odborná učiliště a gymnázia). Celkem přijelo soutěžit 266 dětí.
 
Zahájení turnaje začalo slavnostně, kdy předseda SŠS Stanislav Stárek předal, vynikajícím  šachistům z našeho Středočeského  kraje, Kateřině Kammové a Brunovi Topenčíkovi (oba za ZŠ Nymburk “B”), ocenění za vynikající šachové výkony a reprezentaci  Středočeského kraje. Tito hráči vyhráli ve své kategorii Mistrovství České Republiky a mohou bojovat v barvách naší republiky, ve své kategorii, na Mistrovství Světa v Brazílii. Přejeme jim mnoho úspěchů v dalších soutěžích.
 
Až do úplného konce probíhala na šachovnicích, ve všech věkových kategoriích, nelítostná bitva o postup na Mistrovství České Republiky v rapid šachu školních družstev. V první kategorii postoupila  na republikovou soutěž  družstva  ZŠ Kostelní Čelákovice s 22,5 body a ZŠ T.G Masaryka Lysá nad Labem s 19,5 body. V druhé kategorii postoupila na republikovou soutěž družstva Gymnázium Nymburk “B” s 25 body a s 21,5 body Gymnázium Benešov. Ve třetí kategorii postoupili na republiku družstva Dvořákovo gymnázium Kralupy nad Vltavou s 23,5 body a Obchodní akademie Vlašim “A” se ziskem 22 bodů.
 
K závěru soutěže pronesl několik slov starosta města Neratovice Ing. Roman Kroužecký, kdy zmínil otevření nového skateparku v Neratovicích, minulý rok v červenci, a pozval šachisty k jeho návštěvě.
 
Průběh celé akce se nesl v příjemném, klidném a sportovním duchu. Hladké a rychlé zahájení turnaje zajistilo bezproblémový  průběh celé soutěže. Profesionalita  rozhodčích (Zdenka Jakubková, Miloslav Part a hlavní rozhodčí Pavel Langmaier) zaručila bezchybnost průběhu soutěže až do samého konce. 
 
Helena Veny
 

Diskuze