Zpráva z KP SŠS jednotlivců v praktickém šachu v Říčanech 26. 8. – 2. 9. 2023

Mezinárodní Pohár města Říčany

V sobotu 2. 9. 2023 byl ukončen 21. ročník Poháru města Říčany. Týdenních bojů za šachovnicí se zúčastnilo 198 hráčů. Ze zahraničních šachistů nastoupili hráči Rakouska, Španělska a Ukrajiny. Domácích hráčů pořádajícího šachového oddílu Klub šachistů Říčany 1925 nastoupilo celkem 36. Hráčů Středočeského kraje bylo celkem 90.

V turnaji nastoupila representantka, velmistrně T. Rodshtein a velmistr P. Neuman. Zároveň hrálo 6 hráčů s titulem FIDE mistr.

Před samotným začátkem se konal bleskový turnaj Přebor města Říčany za účasti 50 hráčů. Jasně zvítězil GM P. Neuman.

V týdenním turnaji OPEN Říčany (OPEN A) jej však předběhl s velkým náskokem FM Martin Horák (odchovanec Českého Brodu). Na třetím místě pak skončil domácí FM Jáchym Šmolík.

V rámci Poháru města Říčany se hrají turnaje dva. V turnaji OPEN Říčany B zvítězil N. Krasniy z Ukrajiny před Španělem E. Caceresem a domácím K. Grečným.

Turnaje se hrály také jako Krajský přebor v řadě kategorií. V kategorii mužů zvítězil P. Neuman před J. Šmolíkem, J. Seidlem, P,Walekem a R. Popovem.

V KP žen zvítězila M. Strnadová před S. Hosovou.

KP do 18 let ovládl J.Šmolík před R.Popovem a T. Presslerem.