Zpráva z KP SŠS družstev v bleskovém šachu ve Slaném 28. 5. 2023

V neděli 28. 5. 2023 uspořádal šachový oddíl SK DDM Slaný ve spolupráci s oddíly ŠK Velvary a ŠK Zlonice s finančním příspěvkem Královského města Slaný, Středočeského šachového svazu a sponzorů šachového oddílu SK DDM Slaný (SYZA s.r.o.; Jirků A-Z s.r.o.; Elektromontáže Stavby s.r.o.) šachový turnaj O pohár Královského města Slaný 2023 – klasický bleskový turnaj jednotlivců hraný systémem 2 x 5 minut na 15 partií s vyhodnocením pořadí družstev, který byl sehrán zároveň jako krajský přebor družstev SŠS v bleskovém šachu pro rok 2023. Turnaj se uskutečnil v reprezentativních prostorách Městského centra Grand ve Slaném. Turnaje se zúčastnilo 83 hráčů a hráček všech výkonností a úrovní.

Na úvod turnaje přivítal přítomné ředitel turnaje Ing. David Němec a starosta Královského města Slaný Mgr. Martin Hrabánek. O zajištění hladkého chodu turnaje se postarala trojice rozhodčích ve složení Ing. Jindřich Trejbal, Bc. Jiří Vaněček a Petr Žáček. Díky za uspořádání turnaje ale patří celému zapojenému realizačnímu týmu.

Oproti klasickým turnajům družstev byl turnaj pojat inovativně, kdy šlo o turnaj jednotlivců, ovšem s vyhodnocením pořadí družstev středočeských oddílů. Ty mohly postavit 4 až 6-ti členná družstva, kdy do konečného pořadí družstev byl započítán výsledek 4 nejlépe umístěných hráčů téhož družstva. V sestavě družstva byl povolen start jednoho cizince nebo jednoho hosta, pokud byl tento hráč na soupisce některého z družstev daného oddílu v praktickém šachu 2022/2023.

Nejlépe umístění účastníci:

  1. Němec Jáchym (Šachový klub Moravská Slavia) 14 bodů

  2. Ocelák Jakub (Klub šachistů Říčany 1925) 11,5 bodu (lepší pomocné hodnocení)

  3. Šmolík Jáchym (Klub šachistů Říčany 1925) 11,5 bodu

Nejlépe umístěné hráčky:

  1. Ruban Irina (Ukrajina) 9 bodů

  2. Kubíková Hana (Klub šachistů Říčany 1925) 8,5 bodu

  3. Sladká Hana (Šachový klub Zlonice) 5,5 bodu

Nejlépe umístěná družstva v krajském přeboru družstev SŠS:

  1. KŠ Říčany 1925 47 bodů

  2. ŠS Kostelec nad Černými lesy 35,5 bodu

  3. TJ Kralupy 34,5 bodu

O obrovské vyrovnanosti družstev středočeských oddílů jasně svědčí skutečnost, že ještě 10. oddíl v pořadí z celkem 13 družstev zapsaných do krajského přeboru získal 30,5 bodu, přičemž hned 4 družstva získala 32 bodů.

Vítězové turnaje i tři nejlepší družstva si odnesli/a bohaté finanční ceny a poháry pro vítěze. Odměněn byl též nejstarší a nejmladší hráč turnaje. Losované ceny obdrželo 10 šachistů (pamětní šachová bankovka Karel Treybal). Též byla udělena cena útěchy, kterou daroval do turnaje účastník ze Stochova Martin Pucholt, za což mu patří velký dík.

Detailní výsledky lze nalézt na webu Chess-results:

https://chess-results.com/tnr758445.aspx?lan=5&art=1&rd=15

Odkaz na detailní zprávu z krajského přeboru:

ZPRÁVA ke stažení zde: https://www.stcsach.cz/wp-content/uploads/2023/05/Zaverecna-zprava-z-turnaje-O-pohar-Kralovskeho-mesta-Slany-2023.pdf 

Diskuze